TÜVASAŞ'ta Prof.Dr.Metin YEREBAKAN Kütüphanesi

HABERLER ve DUYURULAR

TÜVASAŞ'ta Prof.Dr.Metin YEREBAKAN Kütüphanesi

TÜVASAŞ Genel Müdürlüğünde; sosyal sorumluluk faliyetleri kapsamında, Genel Müdür Prof. Dr. İlhan KOCAARSLAN’ın talimatı ve kişisel desteği ile başlatılan kütüphane oluşturma çalışmaları tamamlandı. Şirkette bilginin daha etkin kullanımına, oluşan bilgi birikiminin korunmasına, çalışanlar arası iletişimin, etkileşimin ve bilgi, tecrübe paylaşımının kurumsal hale getirilmesinin yanında gelecekteki insan kaynağına ulaştırılmasına katkı sağlamak amaçları ile faaliyete geçirilen Kütüphane ve Eğitim Salonunun açılışı yapıldı.

1988-1991 Yılları arasında TÜVASAŞ Genel Müdürlüğü görevinde bulunan Prof.Dr.Metin YEREBAKAN’ın adı verilen Kütüphane ve Eğitim Salonunun açılışına, şirket çalışanlarının yanı sıra misafir şirketlerin üst düzey yetkilileri de katıldılar.

Göreve başladığı günden itibaren; faaliyetlerin Bilimsel alt yapıya oturtulmasına ve bilgi paylaşımına büyük önem veren Genel Müdür Prof.Dr.İlhan KOCAARSLAN; yaptığı açılış konuşmasında, Sn. Prof.Dr.Metin YEREBAKAN’a ithafen “Saygıdeğer hocam; bu kubbede baki kalan çok güçlü bir hoş sedanız var. Çalışanların müşfik genel müdürü, idarecilerin özendiği ve örnek aldığı rol modeli, ama herkesin çok şey öğrendiği hocası olarak kurumsal hafızaya kazınmışsınız.

Attığınız güçlü ve sağlam temellerle, kardeş üç bağlı ortaklık içerisinde sürekli öncülük ve örnekliğimizi sürdürüyoruz. Genel müdürlüğünüzden sonra da bize gösterdiğiniz teveccüh ve ilgi, özellikle kalite yönetim sistemlerini yerleştirmemizde çok faydalı olmuştur.

Sayın Hocam; zaten kazınmış durumdaki kurumsal hafızamızdaki isminizi, yine size en çok yakışan yer olarak gördüğümüz eğitim salonumuz ve kütüphanemize vererek sembolik de olsa bir şeyler yapmak istedik. Lütfettiniz kabul buyurdunuz. Teşekkür ederiz. “ dedi.

Açılış öncesi hazır bulunanlara bir konuşma yapan Sayın Pro.Dr.Metin YEREBAKAN’da, duygu dolu ifadelerin yer aldığı hitabında; insanın bulunduğu yere değer katması, gücünü zorlayarak ilerlemesi, asla engel tanımaması, her şeye rağmen mücadelesini sürdürerek hedefine ulaşması gerekliliği hususundaki hayat tecrübelerini paylaştı. Dinleyenlerin de duygulu anlar yaşadığı konuşmanın ardından, TÜVASAŞ’ın eski ve yeni Genel Müdürleri ile kıymetli misafirleri birlikte kurdele keserek açtıkları kütüphanede incelemeler yaptılar.

TÜVASAŞ Genel Müdürü Prof.Dr.İlhan Kocaarslan, “ Efsane Genel Müdür “olarak takdim ettiği Prof.Dr.Metin Yerebakan’a kütüphanemize bağışladığı değerli kitaplar için şükranlarını sunarak, Şirketimize önemli katkılarından dolayı kendilerine teşekkür plaketi verdiler.