TÜVASAŞ; AR-GE İŞBİRLİKLERİ ZİRVESİ VE FUARINA KATILDI

HABERLER ve DUYURULAR

TÜVASAŞ; AR-GE İŞBİRLİKLERİ ZİRVESİ VE FUARINA KATILDI

Kalkınma Bakanlığı ile Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı himayesinde; Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Yükseköğretim Kurumu, Savunma Sanayi Müsteşarlığı ve TÜBİTAK işbirliğince düzenlenen ‘’Ar-Ge İşbirlikleri Zirvesi ve Fuarı’’nda TÜVASAŞ da ‘’Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Ailesi’’ adı altında stant açarak yerini aldı.

Fuarda Türkiye’de gerçekleştirilen Ar-Ge faaliyetlerinin tanıtımı, Ar-Ge’de Kamu Kurumları, Özel sektör kuruluşları ve akademinin etkileşiminin arttırılması, uluslararası akademik ve bilimsel işbirliklerinin geliştirilmesi, Ar-Ge çalışmalarının ticarileştirilmesi gibi birçok önemli ve öncelikli konular hakkında farkındalık yaratmak ayrıca bilgi ve ticari paylaşım platform oluşturulması amaçlanmıştır.

Açılış konuşmalarını; Kalkınma Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun; Bilim, Sanayi ve teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik ve YÖK Başkanı Sayın Prof. Dr. M.A. Yekta Saraç’ın yaptığı Ar-Ge zirvesi açılış konuşması sonrasında birlikte ‘’Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Ailesi’’ başlığı altında ki standımızı ziyaret de bulunarak Ar-Ge çalışmalarımız hakkında detaylı bilgi aldılar.

TÜVASAŞ Genel Müdür V. Hikmet Öztürk bu fuara katılan tüm kurum ve kuruluşlar için ilgili uzman ve yetkililere TÜVASAŞ’ın Ar-Ge çalışmalarını gösterebildiğimiz bir platform oluşturulmasından kaynaklanan mutluluğunu dile getirirken diğer sektörler için yeni fikirler ve yeni iş imkânları sağladığını belirterek sözlerini tamamladı.