PTV (PERSONEL TAŞIMA VAGONU)

PTV (PERSONEL TAŞIMA VAGONU)

PTV (PERSONEL TAŞIMA VAGONU); TÜVASAŞ ve TCDD Yol Dairesi Başkanlığınca 20-11 seri pulman vagonlar ile 18-03 seri kompartımanlı vagonların mevcut çelik konstrüksiyonu gerekli tadilatlar yapılarak Mutfak, Personel Oturma Bölümü, Furgon ve Jeneratör Bölümü olarak yapılandırılmıştır.

Mutfak Bölümü; 2 gözlü elektrikli ocak, elektrikli semaver, ankastre aspiratör ve mutfak dolabı, paslanmaz çelik tek küvetli tezgah, paslanmaz çelik buzdolabı, paslanmaz çelik çalışma tezgahı olacak şekilde tasarlanmış ve iklimlendirme 1 adet yağlı radyatör ile sağlanmıştır.

Personel Oturma Bölümü; toplam 20 kişilik 2+2 yüz yüze koltuk aralarında masa olacak şekilde tasarlanmış ve iklimlendirme -30/+45 C ‘ a uygun 1 adet ısıtma ve soğutma amaçlı split klima 2 adet yağlı radyatör ile sağlanmıştır.

Furgon Bölümü; alüminyum cetalı levha ile kaplanmış olup 2 adet malzeme rafı ve 1 adet malzeme sandığı olacak şekilde tasarlanmıştır.

Jeneratör Bölümü; 30 kVA (1x220 V AC) Jeneratör grubu ve split klima dış ünitesi olacak şekilde tasarlanmıştır.

PTV Personel Taşıma Vagonu; 220 V AC ile çalışmakta jeneratör dışında vagonun park edildiği istasyonlarda elektrik ihtiyacının harici olarak karşılanabilmesi için 50 metre kablo elektrik panosunda olup basınçlı su sağlanması için hidrofor ve sıcak su için elektrikli termosifon olacak şekilde tasarlanmıştır.

120 km/h hızı uygun mevcut Schlieren Bojiler onarım ve yenilemesi yapılarak kullanılmıştır.

  • PTV (PERSONEL TAŞIMA VAGONU)
PTV (PERSONEL TAŞIMA VAGONU)

Teknik Özellikler

  • 1435 mm Ray Açıklığı
  • 23000 mm Tampondan Tampona Vagon Boyu
  • 15600 mm Boji Göbek Eksenler Arası Mesafe
  • 2825 mm Vagon Genişliği
  • 4050 mm Vagon Yüksekliği
  • Schlieren Boji