ONARIM FABRİKASI

Onarım Fabrikası raylı taşıtların onarımı ve modernizasyonunun (bakım (V0H), onarım (V1), revizyon (V2) ve modernizasyonunun (V3)) gerçekleştirildiği ana üretim birimidir. İşlemler 15.200m2 alan içerisinde 20 yol kapasiteli ana atölyede, 12 yol kapasiteli orta atölye ve yaklaşık 200 m. uzunluğa sahip 3 yolda hizmet veren yeni onarım atölyesinde yapılmaktadır. 500 vagon/yıllık demiryolu yolcu aracı onarım kapasitesini, 19 adet yönetici-teknik personel ve 192 adet işçi personel ile gerçekleştirmektedir.

Onarım Fabrikasında, hasar tespiti yapılan vagonların krikoya alınarak demonte ve montaj işlemlerinin yanı sıra su-sofaj ve klima tamirleri, vagonların ahşap hazırlama ve döşeme işlemleri yapılmaktadır.

Komponent ve sistem bazında hizmet veren hazırlama atölyelerinde fren, motor, klima, madeni parça ve cer sistemlerinin bakım ve onarımları yapılmaktadır

Jeneratör ve çeşitli tiplerdeki yolcu vagonlarının hasar tamiri ve arıza veya tadilat projeleri de fabrikamız bünyesinde yapılmaya devam edilmektedir.

Onarım Fabrikasında;

  • 3 adet Transportör,

  • 1 adet Loko Traktör

  • 1 adet Yağmurlama Test Tesisi,

  • 2 adet Manevra Lokomotifi, gibi sektörde önem arz eden donanımlar bulunmaktadır.