M80 Bedensel Engelliler için Pulman Vagon

M80 Bedensel Engelliler için Pulman Vagon

M80 Modernizasyon Engelli Kullanımına Uygun Personel Bölmeli Vagon, teknik emniyet, yolcu konforu, iç dekorasyon ve estetiğe önem veren özgün bir anlayışın ürünüdür. Yan duvarlarda ve damda kullanılan kaplama panelleri; tamir olayını kolaylaştırıcı şekilde modüler tasarım anlayışı ile SMC malzemeden imal edilmiştir.

Uzun yolculuklarda, maksimum yolcu konforunu sağlayacak şekilde ergonomik olarak tasarlanmış koltuklar, lastik titreşim yutucular ile tabana bağlanmıştır. Salon bölümünde, (2+1) oturma düzeninde 41 adet koltuk vardır. Vagonda hijyenik şartlarda alaturka tuvalet mevcuttur. Salon bölümünde  ayrıca engelli kullanımı için araba ile durabilecek alan mevcuttur.

Engelli yolcu kullanımı için ayrılan bölümde 1 adet özel dizayn WC; engelli yolcunun inip binmesi amacıyla 2 adet otomatik kapı ve iniş biniş rampası mevcuttur. Bu bölüme engelli yolcu refakatçilerinin ve personelin kullanımı için 4 katlanır koltuk konulmuştur.

Yolcunun vagona inişini sağlayan rampa, operatör tarafından kumanda edilebilmekte, otomatik ve manuel olarak çalıştırılabilmektedir.

Modern iç dizaynı, ergonomik ve estetik güzellikleri ile renk uyumuna sahip Pulman vagonlarda ısıtma, havalandırma ve soğutma işlemleri kombine bir  iklimlendirme sistemi ile yüksek bir konfor sağlanmaktadır. Yolculuk sırasında bilgi vermek ve müzik dinletmek amacıyla ses sistemi mevcuttur.  Elektro-pnömatik giriş kapıları ve alın duvar kapıları kısa ve uzun mesafede tam emniyet sağlamaktadır. Kapı kanatları yüksek mukavemetli alüminyum malzeme ve petek kağıttan hafif yapıda imal edilmiştir. Vagonlar 5 km/h hıza ulaştığında yan giriş kapıları otomatik olarak kilitlenmektedir.