Demiryolu Araçları Alüminyum Gövde Üretim Fabrikası


Demiryolu Araçları Alüminyum Gövde Üretim Fabrikası ; hızlı tren, ana hat, metro, tramvay gibi her tip demiryolu aracının alüminyum gövdelerinin üretildiği birimdir. 8000 m2 kapalı alana sahip fabrikada 10 adet yönetici, teknik personelin yanında 40 adet operatör ve işçi personel bulunmaktadır.

Fabrikanın bir başından giren üretilecek araç tipine ait alüminyum profiller ilk olarak 60 metre uzunluğunda 4 istasyondan oluşan Gantry tip otomatik kaynak sisteminde kaynak robotları ile birleştirildikten sonra 60 metre boyunda 2 istasyondan oluşan CNC İşleme Merkezine sevk edilmektedir. Burada boşaltma ve ebatlama işlemi yapılan ana parçalar son olarak 65 metre 2 istasyondan oluşan Otomatik kaynak sisteminde kaynak robotları ile son birleştirilmesi yapılır ve alüminyum gövde imalatı tamamlanmış olur.

Fabrikamızın üretim kapasitesi mevcut altyapı ve donanımlar ile 24 saate 1 araç gövdesidir.

Gövde imalatının yanında fabrikamız bünyesinde Kaynak Teknoloji ve Eğitim Merkezi kurulmuştur. Bu merkezde yer alan 15 adet uygulama kabini, 1 adet Test Laboratuvarında, alanında uzman Kaynak Mühendisleri nezaretinde imalat aşamasında kullanılacak kaynak yöntemlerinin analiz ve iyileştirme çalışmaları yapılmaktadır. Bunun yanında kurum bünyesinde çalışan kaynakçı personele belirli periyotlarda hem teorik hem de uygulamalı eğitim verilmekte ve sertifikasyon işlemleri gerçekleştirilmektedir.

Demiryolu Araçları Alüminyum Gövde Üretim Fabrikasında;

1 adet 60 metre Gantry Tip Otomatik Kaynak Sistemi (4 istasyon )

1 adet 60 metre CNC İşleme Merkezi (2 istasyon)

1 adet 1 adet 65 metre Gantry Tip Otomatik Kaynak Sistemi (2 istasyon )

4 adet 2x5 ton kapasiteli Tavan Vinci bulunmaktadır.